«Якщо захворювання ясен прогресують, то в людей починають з’являтися комплекси. Найчастіше пацієнти приходять зі скаргами на те, що вони не можуть жити повноцінним життям: посміхатися, цілуватися, харчуватися тим, що хочеться, вільно спілкуватися. Причина всьому одна — проблеми з яснами. Вони провокують неприємний запах із рота, біль, рухливість зубів і, звичайно ж, як результат — неприємну посмішку. На мій погляд, захворювання тканин пародонту є набагато серйознішим і небезпечнішим, ніж захворювання зубів. У разі появи карієсу його можна усунути, також можна полікувати канали, встановити коронку на зуб, вініри тощо. Та найбільше проблем, якщо виникає захворювання ясен. Тканини пародонту — це фундамент зубів, імплантатів, пломб, коронок і реставрацій. Якщо допустити прогресування захворювань пародонту, то фундамент буде не досить надійним, зуби й імплантати випадатимуть разом з усіма дорогими пломбами та коронками».
Перш за все запалення ясен провокують бактерії, які розмножуються в зубному нальоті. Проникаючи під ясна, бактерії починають виділяти ферменти й токсини, внаслідок чого ясна змінюють колір, стаючи червоними, а в деяких випадках і синюшними, набрякають.
Останнім часом у рекламі зубної пасти багато уваги приділяють саме кровоточивості ясен, адже дійсно, перша ознака проблем з яснами, яку легко помітити під час щоденного чищення зубів або вживання твердої їжі (наприклад, яблук) — це кровоточивість. Утім, не варто бігти до найближчого магазину за чудодійною пастою, це рекламний трюк — вона неефективна. Необхідно якомога швидше звернутися до пародонтолога, щоб вжити необхідних заходів для попередження або лікування захворювання. Без своєчасного лікування запалення ясен хвороба буде лише прогресувати й може перейти до наступної, більш важкої стадії — пародонтиту. Саме пародонтит є однією з основних причин втрати зубів: захворювання руйнує кісткову тканину навколо зуба, утворюючи пародонтальну кишеню — простір між яснами та коренем зуба. Як наслідок: зуб стає рухомим і у разі значного руйнування кістки випадає. Крім кардинальних змін у ротовій порожнині, таких як втрата зубів, захворювання ясен провокують низку інших неприємних проблем і захворювань усього організму та значно погіршують якість життя людини. І причиною тому є бактерії, які живуть у глибоких ясенних кишенях. Інфекція потрапляє з порожнини рота у кров, і разом з нею поширюється по всьому організму, приводячи до серйозних наслідків.
• наявність інфекції в ясенних кишенях призводить до проблем серцево - судинної системи;
• страждає шлунково-кишковий тракт;
• втрата зубів призводить до погіршення пам’яті, відмирання нейронів головного мозку;
• люди із запаленням ясен приблизно у півтора разу частіше хворіють на пневмонію;
• наявність пародонтиту призводить до проблем з ерекцією;
• за наявності пародонтиту зростає ризик викиднів і передчасних пологів;
• захворювання пародонту провокують і обтяжують перебіг офтальмо-логічних захворювань;
• захворювання тканин пародонту можуть призводити до онкологічних захворювань.
Не будемо також забувати, що крім захворювань, запалення ясен прово- кують погіршення якості життя. Така проблема, як запах з рота, яким майже завжди супроводжуються захворювання ротової порожнини, створює комплекси, проблеми у спілкуванні, позбавляє впевненості у собі.
Краще лікування — це профілактика, і це не лише слова! Дотримуючись простих правил, ви збережете свої зуби й ясна здоровими, тобто зможете відкрито та радісно посміхатися світу!
• Обговоріть зі своїм лікарем стан ваших ясен.
• Поцікавтеся про можливі індивідуальні проблеми зі здоров’ям, які можуть виникнути через захворювання ясен.
• Пройдіть діагностику захворювань тканин пародонту в спеціалізованих пародонтологічних центрах PerioCenter.
• Не відкладайте візит до лікаря-пародонтолога, якщо виявили у себе типові ознаки захворювань пародонту: поява кровоточивості ясен під час чищення зубів або вживання твердої їжі; припухлість, набряклість або зміна кольору ясен; неприємний запах з ротової порожнини; біль або дискомфорт у яснах; гнійні виділення з ясен; поява щілин між зубами; рухливість зубів.
Зараз доступні безліч способів реставрації зруйнованих зубів або повного поновлення втрачених, але це всього лише протез, який не зможе функціонувати на 100%. Ні імплантати, ні вініри, ні пломби не працюватимуть довше та надійніше власних здорових зубів.
Пам’ятайте: свої зуби не мають терміну придатності, вони повинні слугувати вам усе життя. Своєчасні візити до фахівців і якісний догляд за ротовою порожниною не лише гарантують привабливу, сяючу посмішку та впевненість у собі, а й збережуть здоров’я всього організму. Бережіть і боріться за своє здоров’я! Живіть посміхаючись!
Стоматология «PerioCenter - центр пародонтологии»
г. Киев, Срибнокильская, 20
+38 (044) 338-04-41
Ссылка на страницу: https://101stomatolog.com.ua/stomatologii/stomatologiya-periocenter.html