Информация
:: :: Як боротися з пародонтитом щоб жити посміхаючись?
Дата публикации: 05 Октября 2017
Комментарии (0)
Категория:

Як боротися з пародонтитом щоб жити посміхаючись?

Як боротися з пародонтитом щоб жити посміхаючись?

День у день ми намагаємося зробити своє життя комфортнішим, більш насиченим, цікавішим. Ми подорожуємо, купуємо гаджети, заводимо нових друзів, веселимося, прагнемо отримати максимум від кожного дня. А чи замислювалися ви над тим, яку роль у нашому житті відіграє усмішка?

Здорова посмішка — це не тільки необхідний естетичний елемент привабливої зовнішності, а й важлива складова іміджу людини. Саме усмішка допомагає справити позитивне перше враження. Горда постава, впевнені рухи, сяючий погляд і сліпуча усмішка — вірні прикмети успішної людини. Багато хто може назвати це стереотипом, нав’язаним глянцевими журналами, де моделі з променистими посмішками насолоджуються різноманітними благами цивілізації. Проте непохитна впевненість, що у людини зі щирою посмішкою та красивими зубами життя таке ж красиве — це підсвідомо успадкована інформація, заснована на досвіді предків.

Ще за часів печерних людей міцні зуби свідчили про міцне здоров'я людини, її силу та успішність. Тому і зараз співрозмовник із приємною посмішкою викликає лише позитивні емоції. Крім естетичної складової, посмішка впливає і на здоров’я людини. Стан наших зубів, ясен, язика та губ визначає те, як ми говоримо, що їмо, як цілуємося й який ведемо спосіб життя. Очі, як відомо, називають дзеркалом душі, а з погляду медицини за станом ротової порожнини можна визначити стан здоров’я всього організму. Для привабливої посмішки мало білосніжних зубів і відсутності карієсу. Гарна посмішка, здорові зуби, а також їхня наявність, безпосередньо залежать від стану ясен. 

Віктор Крижановський, головний лікар «PerioCenter

Віктор Крижановський, головний лікар «PerioCenter — центр пародонтології».


 «Якщо захворювання ясен прогресують, то в людей починають з’являтися комплекси. Найчастіше пацієнти приходять зі скаргами на те, що вони не можуть жити повноцінним життям: посміхатися, цілуватися, харчуватися тим, що хочеться, вільно спілкуватися. Причина всьому одна — проблеми з яснами. Вони провокують неприємний запах із рота, біль, рухливість зубів і, звичайно ж, як результат — неприємну посмішку. На мій погляд, захворювання тканин пародонту є набагато серйознішим і небезпечнішим, ніж захворювання зубів. У разі появи карієсу його можна усунути, також можна полікувати канали, встановити коронку на зуб, вініри тощо. Та найбільше проблем, якщо виникає захворювання ясен. Тканини пародонту — це фундамент зубів, імплантатів, пломб, коронок і реставрацій. Якщо допустити прогресування захворювань пародонту, то фундамент буде не досить надійним, зуби й імплантати випадатимуть разом з усіма дорогими пломбами та коронками».

З чим пов’язаний незадовільний стан ясен? 

З чим пов’язаний незадовільний стан ясен?

Перш за все запалення ясен провокують бактерії, які розмножуються в зубному нальоті. Проникаючи під ясна, бактерії починають виділяти ферменти й токсини, внаслідок чого ясна змінюють колір, стаючи червоними, а в деяких випадках і синюшними, набрякають.

Останнім часом у рекламі зубної пасти багато уваги приділяють саме кровоточивості ясен, адже дійсно, перша ознака проблем з яснами, яку легко помітити під час щоденного чищення зубів або вживання твердої їжі (наприклад, яблук) — це кровоточивість. Утім, не варто бігти до найближчого магазину за чудодійною пастою, це рекламний трюк — вона неефективна. Необхідно якомога швидше звернутися до пародонтолога, щоб вжити необхідних заходів для попередження або лікування захворювання. Без своєчасного лікування запалення ясен хвороба буде лише прогресувати й може перейти до наступної, більш важкої стадії — пародонтиту. Саме пародонтит є однією з основних причин втрати зубів: захворювання руйнує кісткову тканину навколо зуба, утворюючи пародонтальну кишеню — простір між яснами та коренем зуба. Як наслідок: зуб стає рухомим і у разі значного руйнування кістки випадає. Крім кардинальних змін у ротовій порожнині, таких як втрата зубів, захворювання ясен провокують низку інших неприємних проблем і захворювань усього організму та значно погіршують якість життя людини. І причиною тому є бактерії, які живуть у глибоких ясенних кишенях. Інфекція потрапляє з порожнини рота у кров, і разом з нею поширюється по всьому організму, приводячи до серйозних наслідків.

 

Після низки проведених досліджень лікарі та вчені дійшли висновків:

Після низки проведених досліджень

• наявність інфекції в ясенних кишенях призводить до проблем серцево - судинної системи;

• страждає шлунково-кишковий тракт;

• втрата зубів призводить до погіршення пам’яті, відмирання нейронів головного мозку;

• люди із запаленням ясен приблизно у півтора разу частіше хворіють на пневмонію;

• наявність пародонтиту призводить до проблем з ерекцією;

• за наявності пародонтиту зростає ризик викиднів і передчасних пологів;

• захворювання пародонту провокують і обтяжують перебіг офтальмо-логічних захворювань;

• захворювання тканин пародонту можуть призводити до онкологічних захворювань.

Не будемо також забувати, що крім захворювань, запалення ясен прово- кують погіршення якості життя. Така проблема, як запах з рота, яким майже завжди супроводжуються захворювання ротової порожнини, створює комплекси, проблеми у спілкуванні, позбавляє впевненості у собі.

Рекомендації фахівців «PerioCenter — центр пародонтології» 

Рекомендації фахівців «PerioCenter — центр пародонтології»

Краще лікування — це профілактика, і це не лише слова! Дотримуючись простих правил, ви збережете свої зуби й ясна здоровими, тобто зможете відкрито та радісно посміхатися світу!

• Обговоріть зі своїм лікарем стан ваших ясен.

• Поцікавтеся про можливі індивідуальні проблеми зі здоров’ям, які можуть виникнути через захворювання ясен.

• Пройдіть діагностику захворювань тканин пародонту в спеціалізованих пародонтологічних центрах PerioCenter.

• Не відкладайте візит до лікаря-пародонтолога, якщо виявили у себе типові ознаки захворювань пародонту: поява кровоточивості ясен під час чищення зубів або вживання твердої їжі; припухлість, набряклість або зміна кольору ясен; неприємний запах з ротової порожнини; біль або дискомфорт у яснах; гнійні виділення з ясен; поява щілин між зубами;  рухливість зубів.

Зараз доступні безліч способів реставрації зруйнованих зубів або повного поновлення втрачених, але це всього лише протез, який не зможе функціонувати на 100%. Ні імплантати, ні вініри, ні пломби не працюватимуть довше та надійніше власних здорових зубів. 

Пам’ятайте: свої зуби не мають терміну придатності

Пам’ятайте: свої зуби не мають терміну придатності, вони повинні слугувати вам усе життя. Своєчасні візити до фахівців і якісний догляд за ротовою порожниною не лише гарантують привабливу, сяючу посмішку та впевненість у собі, а й збережуть здоров’я всього організму. Бережіть і боріться за своє здоров’я! Живіть посміхаючись!

 

Стоматология «PerioCenter - центр пародонтологии»

г. Киев, Срибнокильская, 20

Телефон +38 (044) 338-04-41

 Оплата карточкой Интернет в стоматологии

Почта periocenter.main@gmail.com 

Ссылка на страницу:  http://101stomatolog.com.ua/stomatologii/stomatologiya-periocenter.html  

Комментарии (0)

ОтменитьДобавить комментарий


Стоматология месяца
Создан: 16.07.2018 в 18:08
Доброго дня!
Судячи зі слів стоматит протікав у важкій формі. Як наслідок в тій ділянці де було найбільше вогнище запалення слизова ще не повністю відмовилась на всьому протязі, не дивлячись що вигляд має нормальний. На сьогоднішній день головне не пророкувати больові відчуття натиском язика , з часом біль пройде, але для кращої оцінки ситуації рекомендовано сходити на консультацію на кафедру терапевтичної стоматології в Національний Медичний Університет ім.А.А.Богомольця.
З повагою лікар клініки Гаврилюк Інна Юріївна " Стоматологія на Тулузи " в Святошинському районі
(097) 526-74-73
Інна Юріївна:
Создан: 16.07.2018 в 17:44
Доброго дня!
У Вашому випадку буде раціонально провести постановку металокерамічних коронок на зуби які присутні , і після того виготовляти протез, якщо ж обійти цей етап то з часом відновлюючи фотополімером ці зуби , протез потрібно буде підкоректовувати.Атрофія настає не від матеріалу з якого виготовлений протез, а він давнини відсутності зубів.
З повагою лікар клініки Гаврилюк Інна Юріївна "Стоматологія на Тулузи" в Святошинському районі
(097)-526-74-73
Інна Юріївна:
Создан: 16.07.2018 в 12:45
Около 2 месяцев назад был сильный стоматит. На твёрдом небе за передними зубами на валике был самый болезненный очаг.

Стоматит прошёл, однако болезненность на этом месте сохранилась. Как будто при нажатии языком на этот участок неба внутри что-то «тюкает» как нерв, и слегка отдаёт в передний зуб двойку.

Была у стоматолога с этой проблемой на днях. При осмотре врач сказала, что небо визуально абсолютно в норме, цвет в норме, нет никаких воспалений и новообразований. Сделали снимок переднего зуба, в котором есть чувствительность при нажатии на небе. Там ничего критичного, есть небольшое воспаление у корня (зуб депульпирован). Но врач говорит, то место на небе слишком далеко от корня зуба и ощущение не может быть с ним связано. Врач предположил, что этот непонятный участок на небе есть последствие сильного стоматита.

Меня это беспокоит, каждый раз при нажатии языком чувствую это место. Боли как таковой нет, но есть ощущение что что-то там не так, плюс как будто нерв задевается..... Что это может быть? Уже накрутила себя....
Елена: Чувствительный участок на твёрдом небе
Создан: 15.07.2018 в 22:01
Добрый день! Вверху собираюсь ставить частично съемный протез из полипропилена. Осталось впереди 4зуба (3 резца и клык). Опорные зубы уже не раз пломбировались.Мне советует мой доктор поставить на все металлокерамические коронки, можно без коронок обойтись??? и как быстро может происходить атрофия десны из этого материала? Может вы другой вид протезирования посоветуете? Спасибо за внимание!!!
Алёна:
Создан: 13.07.2018 в 22:55
Здравствуйте.
обратилась недавно с пульсирующей болью на шестом маляре( маляр без нервов и запломбирован). врач удалил нервы у соседнего зуба.
боль стала сильнее, врач не понимает причины. имею ли я право возмещать ущерб морально или материально?
Лилия: лечение зуба
Добрый вечер!
Стоматологии не рекомендуем.
С ув. администратор сайта "101 Стоматолог".
101stomatolog:
Создан: 11.07.2018 в 07:28
Прошу порекомендовать адрес врача (клиники) для полного съёмного протезирования зубных рядов (желательно вблизи к м. Левобережная). Клиентка 1933 года рождения.
Эмма Ершова:
Создан: 09.07.2018 в 19:12
Здравствуйте!
После чистки как правило десна немного опускаются и промежутки между зубами становятся меньше, что бы процесс не прогрессировал нужно проводить профессиональную гигиену полости рта два раза на год или же три раза все зависит от быстроты отложения зубного камня, после чистки можно проводит вектор-терапию которая приостановить опускания или же поднятия десны.Только после осмотра стоматолога - пародонтолога можно говорить и о дополнительных методах лечения .
С уважением доктор клиники Гаврилюк Инна Юрьевна "Стоматология на Тулузы" в Святошинском районе
(097) 526-74-73
Инна Юрьевна:
Создан: 09.07.2018 в 12:59
Здравствуйте. У меня после снятия зубного камня и профчистки пооставались дырки вверху между зубами (треугольники) там где должны быть десна, а был камень. Есть ли какие способы их устранения? Какие? а то выглядит совсем не красиво. Понимаю, что запустила все это, но увы ...
Буду благодарна за ответ.
Лиза: "Дырки" после профчистки
Создан: 06.07.2018 в 16:55
Доброго дня!
Ви знаходитесь на початковому етапі лікування , тому ситуацію можна виправити поспілкувавшись з Вашим лікарем ортодонтом можна переклеїти брекет і зупинити процес опускання даного зуба, другий варіант після зняття підшліфувати краї які виступають.А можливо до кінця носіння брекет системи він повернеться в своє попереднє положення.
З повагою лікар клініки Гаврилюк Iнна Юріівна "Стоматологія на Тулузи" в Святошинському районі
(097) 526-74-73
Інна Юріївна:
Читать все отзывы
13.06.2018
Ультразвуковая чистка зубов
14.05.2018
Неприятный запах изо рта причины
10.04.2018
Когда выпадают молочные зубы у ребенка | Смена зубов
03.04.2018
Новости стоматологии
18.03.2018
Когда прорезываются первые зубы у младенцев?
Задать вопрос стоматологу